Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ndeshja me Serbinë mund t’i kushtoj me skualifikim Cristiano Ronaldos

Reagimi i furishëm i Cristiano Ronaldos mbrëmë (i cili në mënyrë të dukshme hodhi shiritin e kapitenit në tokë pasi goli nuk iu dha në ndeshjen kundër Serbisë) mund t’i kushtojë një skualifikim sulmuesit të Portugalisë dhe Juventusit.

Sipas “Iusport”, protesta e qartë kundër arbitrit hollandez Makkelie mund të interpretohet si shkelje e nenit 11 të kodit disiplinor të FIFA-s.

Sjelljet që diskreditojnë futbollin dhe organin më të lartë drejtues, në fakt, mund të sanksionohen me rregullore. Përveç dëmit, rreziku është pra një skualifikim.

Protestat e yllit portugez janë cilësuar si të drejta nga mediat pasi që iu anulua një gol i pastër në minutën e fundit me të cilin do ta fitonte ndeshjen.

Postime të ngjashme

Modric: Anglia është njëra ndër favoritet për “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Panik tek Venezuela, 5 lojtarë rezultojnë pozitivë me COVID-19 para ndeshjes me Brazilin në Copa America

Dafina Vidishiqi

Bale: Unë kontribuoj edhe kur nuk shënoj, objektivi ynë është të fitojmë ndeshjet

Dafina Vidishiqi

Xhaka është gati për “Euro 2020”, paralajmëron Uellsin

Dafina Vidishiqi

“A është vendi i duhur për mua?” – Mbappe shton spekulimet për të ardhmen e tij te PSG

Dafina Vidishiqi

Italia vazhdon spektaklin, Insigne realizon golin e tretë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...