Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ndeshja mes Aston Villas dhe Liverpooolit mund të anulohet

Pasi që në klubin e Aston Villas rezultuan raste të reja pozitive me Covid-19, atyre mund t’iu kushtojë kjo gjë më eliminim nga FA Cup.

Menaxheri i Villa, Dean Smith, stafi i tij stërvitor dhe pjesa tjetër e skuadrës së ekipit të parë të klubit pas një shpërthimi të virusit, ku ai detyroi mbylljen e qendrës stërvitore të klubit Bodymoor Heath të enjten.

Ndeshja e paraparë të luhet sonte mund të anulohet dhe Liverpool do të vazhdojë përpara, transmeton lajmi.net.

Fakti që ka mbingarkesë të ndeshjeve, shtyrja e saj nuk do të mund të bëhej, me ç’rast Aston Villa do të eliminoheshin.

Plani i atyre është që të luajnë më të rinjtë e klubit vetëm që të mos largohen nga kjo garë në këtë mënyrë.

Postime të ngjashme

Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës

T E

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...