Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ndihen dridhje toke në Maqedoni

Shkup, 24 shtator – Një dridhje u ndie në Maqedoni sonte, megjithëse epiqendrën e tij ishte në Shqipërinë fqinje.

Një tërmet me madhësi 4 të shkallës Rihter tronditi Shqipërinë.

Tërmeti ishte në një thellësi prej 2 km dhe epiqendra ishte 6 km nga Lushnja dhe 30 km nga qyteti i Elbasanit.

Gjatë ditës kishte disa dridhje në Shqipëri.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...