Ndiheni të shqetësuar apo në panik? Ngrënia e këtij ushqimi mund të zvogëlojë simptomat tuaja

A jeni ndjerë ndonjëherë të mbingarkuar me ankth dhe sikur zemra është gati t’ju dal nga gjoksi juaj? Mund të keni një sulm paniku.

Ndërsa ka shumë strategji dhe kurse të ndryshme trajtimi për t’i menaxhuar më mirë, një truk ka filluar të bëhet viral, me shumë në internet që thonë se karamelet e tharta ndihmojnë në zbutjen e sulmeve të tyre të panikut.

Këto momente paniku zakonisht përcaktohen si reagime fizike ndaj stimujve ose situatave jo kërcënuese.

Ju mund ta kaloni ditën tuaj si zakonisht dhe pastaj papritmas të përjetoni gulçim, dhimbje gjoksi, rrahje të shpejtë zemre, djersitje, ndjesi shpimi gjilpërash ose mpirje, dhe shumë njerëz i kanë përshkruar ato si ndjenja si një sulm në zemër.

Një përdoruese e TikTok, Megan, kohët e fundit tregoi për sulmet e saj të vazhdueshme të panikut dhe tha se terapisti i saj i tha asaj të blinte karamele të tharta për të ngrënë kur të ndiejë panikun ose ankthin e saj që fillon të ndërtohet.

Has anyone else heard of this? Let me know if it helps you. 10/10 recommend. #adhd #panicattacks #therapy #adhdtiktok #therapytok

♬ original sound – Megan Michellehttps://www.tiktok.com/embed/v2/7002287612681587974?lang=en-GB

Brenda pak sekondash pasi provoi një nga kafshimet e tharta, ajo pranon se ndihet më mirë. 

Related posts

Tri orët e para janë vendimtare nëse do të jetoni: Nëse i ndieni këto simptoma, kanë të bëjnë me një goditje në tru!

D V

Disa nga shenjat e para të problemeve të mëlçisë

D V

Të moshuarit duhet të ndjekin këtë dietë popullore për të shtuar vite në jetën e tyre

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More