Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ndihma për COVID/ Presidenti Meta: Shqipëria jep vetëm 1.2% të GDP, ndërsa Kosova 5.4%

Situata alarmante në të cilën gjendet Shqiperia për shkak të COVID-19 ka qenë shqetësim i Presidentit të Republikës dhe është shprehur më shifra të sakta.

Dy ditë më parë Zëri i Amerikës njoftonte se ka rritje më 38 përqind të rasteve në Shqipëri.

Ajo që është për të ardhur keq dhe që është situatë alarmante është se qeveria shqiptare dhe shefi i saj në vend të merren me këtë rritje të frikshme të shifrave dhe pasojave të saj, vazhdojnë skemat e mashtrimit sesi t’a fshehin situatën në sytë e qytetarëve.

Një makineri e tërë propagandistike e blerë me lekët e taksapaguesve shqiptarë nëpër koncensione e vjedhje pafund është vënë në dispozicion të sulmeve ndaj opozitës, grabitjes së Gjykatës Kushtetuese, sulmeve ndaj presidentit, por kurrsesi për pandeminë dhe pasojat katastrofike të saj.

Presidenti deklaroi se, “Shqipëria jep 1.2% të GDP ndërsa Kosova jep 5.4% të GDP për ndihmë ndaj Covidit. Kjo do të thot se Kosova është shumë më perpara sesa ne”.

Shqipëria me 1.2 të GDP dhe Kosova me 5.4, është një diferencë shumë e madhe sidomos për situata të tilla janë mijëra vite dritë para nesh.

Postime të ngjashme

Meta kujton Ditën e Çlirimit të Kosovës: Dita për të nderuar luftën e drejtë të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Rama uron 30 vjetorin e Partisë Socialiste

Dafina Vidishiqi

Mandati 2 vjeçar në Këshillin e Sigurimit, Nesho: Një shans për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Gara e 13 qershorit, Basha: Do të dalim më të bashkuar për të vazhduar betejën

Dafina Vidishiqi

Rama publikon videon: Ja çfarë ndodhi sonte në mes të Tiranës

Dafina Vidishiqi

A do dekretojë Meta qeverinë Rama 3?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...