Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ndjehet tërmet në Tetovë dhe Gostivar

Tërmet prej tre gradëve sipas shkallës evropiane makrosezmike, dhe me epiqendër 41 km në veri të Shkupit është regjistruar mbrëmë në ora 21:18 në zonën Tetovë-Gostivar, informon Zhurnal.

Për tërmetin bëjnë të ditur nga fakulteti natyroro-matematikor në Shkup.

Tërmeti ka patur magnitudë prej 2.4 ballëve sipas rihterit, ndërsa është ndjerë nga banorët e Gostivarit, Tetovës dhe rrethinë

Postime të ngjashme

Rinkeviçs pas takimit me Dimitrovin: Shpresoj se Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 28-të e BE-së

R Zh

Kuvendi e përfundoi debatin për Projektligjin një pjesë e Malit Sharr të shpallet Park nacional

R Zh

Gjykata Civile dhe Penale Shkup do të përforcohen me nga tre gjyqtarë, vendosi Këshilli Gjyqësor

R Zh

Gjermania kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimor

Z H

39 viktima dhe 603 raste të reja me Covid në Maqedoni

Z H

Universiteti i Tetovës së bashku me Ambasadën e SHBA-ve në vendin tonë dhe Këndin Amerikan në Tetovë shënuan Ditën e Planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...