Maqedoni

Ndjehet tërmet në Tetovë dhe Gostivar

Zhurnal Ads

Tërmet prej tre gradëve sipas shkallës evropiane makrosezmike, dhe me epiqendër 41 km në veri të Shkupit është regjistruar mbrëmë në ora 21:18 në zonën Tetovë-Gostivar, informon Zhurnal.

Për tërmetin bëjnë të ditur nga fakulteti natyroro-matematikor në Shkup.

Tërmeti ka patur magnitudë prej 2.4 ballëve sipas rihterit, ndërsa është ndjerë nga banorët e Gostivarit, Tetovës dhe rrethinë

Postime të ngjashme

Alternativa – Dega Tetovë: Dega është këtu, ndërsa ata që duan pushtet mungojnë

R ZH

Evropa regjistron 400 000 viktima nga koronavirusi

T E

Xhaferi: Ruani dinjitetin dhe vazhdoni ballëndritur dhe faqebardhë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...