Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Ndjekje si në filma, arrestohet Mitrovicasi pasi ikë nga Policia

Një person në Mitrovicë është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi i njëjti ka lëvizur me veturën e tij në shpejtësi shumë të madhe.

I njëjti nuk ka respektuar urdhrat e policisë për tu ndalur dhe ka ikur duke rrezikuar edhe jetën e qytetarëve por edhe të policëve, shkruan gazeta inFokus.

“Është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar pasi qe i njëjti deri sa kishte qenë duke drejtuar veturën e tij me targa vendore, kishte zhvilluar shpejtësi të madhe duke rrezikuar qytetaret. Zyrtarët policor e kanë sinjalizuar që të ndalet i dyshuari, mirëpo i njëjti e kishte zhvilluar shpejtësinë me të madhe të lëvizjes duke i rrezikuar zyrtarët policor. I dyshuari gjatë lëvizjes kishte goditur një automjet tjetër në udhëkryq. Policia kishte arrestuar te dyshuarin dhe  njëjti i kishte fyer dhe kanosur zyrtaret policor. Me urdhër te prokurorit kujdestar,  dyshuari është dërguar ne mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Postime të ngjashme

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

AAK kërkon nga Qeveria sigurimin sa më të shpejtë të vaksinave për krejt qytetarët

R Zh

VV mban mbledhjen e qendrave – theksohet domosdoshmëria e ndryshimit të ligjit për zgjedhje

R Zh

NUMËR I LARTË I RASTEVE ME COVID-19 NË PRISHTINË

Lea Muslija

“Mos u hidhëro që nëna jote e përlotur të pret gjithë natën të vish”, fjalët prekëse të babait të Luran Ahmetit

Lea Muslija

Goditet një këmbësore nga një veturë në veri të Mitrovicës

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...