Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Ndodh edhe kjo, ariu frikësohet nga qeni i vogël – madje tenton të ngjitet në pemë nga frika

Kemi dëgjuar që nga ariu të ikin dhe frikësohen shumë kafshë të egra, por jo edhe kur ariu frikësohet nga një qen i vogël.

Një video e publikuar në internet dhe e filmuar në British Columbia të Kanadasë, shfaq momentin kur një qen i vogël i vërsulet ariut i cili nga frika madje tenton të ngjitet në një pemë, transmeton Telegrafi.

Çifti bashkëshortor David dhe Marissa Jonsson kishin shkuar për pinkik në një zonë malore, ku me vete kishin marrë edhe qenushin e quajtur Jersey.

Por në një moment para tyre shfaqet një ari, të cilit i vërsulet qeni i tyre që nuk kishte fare frikë. Madje e detyron ariun të tentojë të ngjitet në pemë.

Pamjet e këtij momenti janë bërë virale në internet dhe prej postimit të saj ka marrë mijëra pëlqime dhe shpërndarje.

Postime të ngjashme

Një dasmë bamirësie për çiftin e pastrehë

S.B.

Në malet e Zvicrës kërkohen vullnetarë për t’i trembur ujqërit

S.B.

Macja e zhdukur ribashkohet me pronarin pas 15 vjetësh

S.B.

Cili nga këta katër katrorë është i ndryshëm nga të tjerët?

S.B.

Njihuni me oficerin 91 vjeçar të policisë në SHBA, i cili nuk ka në plan të pensionohet

S.B.

Shakaja në TikTok, e bën nënën të mendojë se vendi i saj po sulmohet me armë bërthamore

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...