Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Ndodh edhe kjo, burri nga Gjermania kaloi tre javë duke kërkuar se ku e kishte parkuar makinën

Një njeri nga një qytet i vogël në Gjermaninë veriperëndimore, përgjatë kufirit me Holandën, ishte aq i hutuar në një qytet të madh sa për tre javë ai nuk ishte në gjendje të gjente se ku e kishte parkuar makinën e tij.

Një 62-vjeçar parkoi automjetin e tij në një garazh shumëkatëshe në Osnabrueck, një qytet me 165,000 banorë, në fillim të shkurtit dhe shkoi në një takim.

“Unë madje nuk e di se sa herë kemi qenë në Osnabrueck duke kërkuar më një makinë”, tha vajza e tij të mërkurën, transmeton Telegrafi.

Ai nuk kishte një biletë parkimi me emrin e parkingut sepse parkingu ishte i hapur dhe vendi se ku lëshoheshin biletat nuk po punonte, sipas vajzës së tij.

Babai i saj u largua me makinë nga qyteti i vogël Bentheim në Saksoninë e Ulët për në Osnabrueck në 3 Shkurt. Kur hyri në qytet po kërkonte parkim afër qendrës, i parkuar në garazh dhe më vonë nuk mund të kujtohej se ku ishte makina e tij.

Për tre javë, babai dhe vajza kontrolluan shumë garazhe në Osnabrueck.

Përfundimisht ata kontaktuan mediat dhe disa gjermanë raportuan se ai kishte gjetur automjetin e tyre.

Makina ishte në garazhin e hotelit në qendër të qytetit.

Postime të ngjashme

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

Universiteti i Kentuckyt gabimisht u dërgon 500 mijë mesazhe pranimi nxënësve

S.B.

Pas një viti gjen telefonin në liqenin e tharë në Tajvan

S.B.

Gjenden dëshmi “të forta” për ekzistencën e forcës së re natyrore

S.B.

Akulli rreth Antarktikut mund të shembet nëse temperaturat globale rriten për 4 gradë celsius

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...