Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ndragheta/ Eurodeputeti i përgjuar nga antimafia mik i PD-së, Rama: Nuk mund të them që Basha ndihmonte mafiozët, përmendet dhe Presidenti Meta

Kryeministri Edi Rama duke folur rreth përgjimeve të antimafias italiane kundër Ndrghetës, ka thënë se eurodeputeti i përgjuar është mik i kreu të PD-së Lulzim Basha, por sipas tij nuk mund të thuhet kurrë që Basha ka ndihmuar mafiozët.

Më pas Rama është ndalur edhe tek përmendja e presidentit Ilir Meta në këto përgjime duke shtuar se i njëjti qëndrim ekziston edhe për të. Rama ka thënë më tej se kjo është neveri pasi prokuroria italiane i ka mbyllur hetimet.

“Nëse Ilir Meta dhe këshilltari i tij që njihet si tregtar lajme të rreme Ilir Kulla përmenden me emër. Në Itali për ti bërë nënën Shqipërisë, janë aty unë kam të njëjtin qëndrim edhe për ata. E po pastaj? Ata mund të kenë njohje direkt me ata njerëz. Për derisa prokuroria thotë qartësisht ato që u lexova tre herë. Një deputet rezulton që është lidhja e tyre, ai dihet botërisht që është mik i Bashës dhe PD. Është lidhje me të djathtën, po pastaj. Ca duhet të them unë. Se them dot kurrë që Basha do ndihmonte mafiozët. E dua më shumë Shqipërinë. Edhe kur flas me kundërshtarët e mi.” ka thënë kryeministri Edi Rama.

Postime të ngjashme

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Durim! Nesër të shpjegoj fabrikën e parave

S.B.

Ursula von der Leyen: E ardhmja e Shqipërisë është Europa! Duhet të fillojnë negociatat

S.B.

Reforma në Drejtësi/ Presidenca paralajmëron Ramën: Mos e provoko popullin e 2 marsit!

S.B.

“Koha i thërret shqiptarët për t’u bashkuar në një Besëlidhje të re”, Meta mesazh në 577-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

S.B.

Brenda 15 marsit përfundon vaksinimi i mjekëve, pastaj radhën e kanë mësuesit

S.B.

“Gati pasaporta digjitale e vaksinimit”/ Rama: Përgatitje nëse vendet e tjera e vënë kusht udhëtimi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...