Ndryshe nga paraqitjet e zakonshme sportive, tri kampionet e arta të Pejës mahnitën me elegancën e tyre në paraqitje solemne

Sot është inauguruar “Qendra Nacionale e Xhudos”, e cila gjendet në Pejë, e ku në inaugurim morën pjesën edhe presidenti Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, Marius Vizer, drejtuesit e xhudos kosovare si dhe sportistët e këtij sporti.

 

Të pranishme në inaugurim ishin edhe tri vajzat e arta të Pejës: Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi.

Tri fitueset e medaljeve të arta olimpike treguan fare qartë se pika e tyre e fortë nuk është vetëm sporti, por edhe eleganca dhe shija për të zgjedhur veshjen e duhur me kujdes në paraqitje të tilla solemne si kjo e sotmja.

Foto: Facebook

Të tri vajzat bukuroshe dukeshin bukur dhe me stil në këtë event, ndryshe nga petku i zakonshëm i veshjeve sportive me të cilat jemi mësuar t’i shohim nëpër garat sportive.

Kampionia e parë fituese e medaljes olimpike, Majlinda Kelmendi, kishte zgjedhur që për rastin të vishej me një kostum ngjyrë blu, i cili i dha një pamje të freskët dhe mjaft elegante gjatë përurimit.

Foto: Facebook

Ndryshe nga Majlinda, Nora Gjakova kishte zgjedhur një fund të zi dhe të gjatë deri tek gjunjët, kombinuar me një korse të bardhë në formë fluture te pjesa e dekoltesë.

Foto: Facebook

E më e vogla ndër to, Distria Krasniqi, nuk dukej më pak magjepsëse sesa shoqet, pasi edhe ajo kishte zgjedhur me kujdes veshjen e saj në këtë paraqitje.

Foto: Facebook

Krasniqi dukej po aq elegante dhe me shkëlqim në një fustan me sako të bardhë, i cili theksoi mjaftueshëm vijën e saj trupore dhe tiparet prej biondeje.

Foto: Facebook

Të tri vajzat kampione që i kanë bërë krenarë shqiptarët me sukseset e tyre anë e mbanë globit, nuk i lanë për asnjë moment njerëzit të mendon se kjo paraqitje e tyre ishte gati për ndonjë tapet të kuq në Hollywood. /Telegrafi/

Foto: Facebook

Related posts

Enca njofton fansat se po rikthehet me këngë të re

D V

Dhurata Dora falënderon fansat për 600 milionë klikime në këngën “Zemër”

D V

Ish-partnerja e Stresit, ‘ndez’ rrjetin me fotot në bikini me ngjyrë të zezë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More