Shqipëri

Ndryshime në qeveri, këta janë emrat e rinj që futen

Zhurnal Ads

Me vendim të Këshillit të Ministrave janë emëruar sot dy zëvendës ministrat e rinj të ministrisë së Drejtësisë.

Klajd Karameta dhe Adea Pirdeni kanë marrë postin si zëvendësit e Etilda Gjonajt te Drejtësia.

Pirdeni e Karameta, zëvendësojnë në këtë detyrë Toni Gogën, ish-zv.ministër i larguar prej kohësh nga ky post, dhe Fjoralba Cakën, e cila dha dorëheqjen në muajin korrik 2020.

Ndryshimet në ministrinë e Drejtësisë vijnë 8 muaj para zgjedhjeve të përgjithshme.

Postime të ngjashme

Gjoba për shkelësit e karantinës, ndëshkohen edhe 692 qytetarë pa maska

S.B.

KE nënshkruan kontratën për 500 mijë doza me “Remdesivir”, përfiton edhe Shqipëria

admin

Atentat shqiptarit në Itali, si u qëllua nga një automjet

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...