Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ndryshime në Qeveri, lirohet nga detyra zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë

Zëvendësministrja e Financave, Belinda Ikonomi është liruar nga detyra.

Ende nuk dihet se kush do ta zëvendësojë Ikonomin.

V E N D I M

PËR
LIRIM NGA DETYRA

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Znj. Belinda Ikonomi, zëvendësministër i Financave dhe Ekonomisë, lirohet nga kjo detyrë.
Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

K R Y E M I N I S T R I

EDI RAMA

Më herët Belinda Ikonomi ka qenë në krye të Drejtorisë së Doganave.

Postime të ngjashme

Yuri Kim: Reforma në Drejtësi po jep rezultat, SHBA gjithnjë në krah të Shqipërisë

S.B.

Pasaporta jeshile shqiptare/ Çdo i vaksinuar mund ta shkarkojë nëpërmjet e-albania

S.B.

Nis procesi i vaksinimit të punonjësve të fasonerive/ Manastirliu: Sot vijnë dhe 11,700 doza të vaksinës Pfizer

S.B.

Hetimet ndaj Fatmir Mediut/ Kreu i SPAK zbulon nëse ka prova të reja për tragjedinë e Gërdecit, komenton edhe kërcënimet nga bota e krimit

S.B.

LSI ankimon në KQZ rezultatin e zgjedhjeve për qarqet Korçë dhe Vlorë

S.B.

Dy javë pas zgjedhjeve të 25 prillit, Sekretari organizativ i PD-së jep dorëheqjen

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...