Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ndryshime të reja në VMRO-DPMNE, Mucunski dhe Gjorçev emërohen sekretarë ndërkombëtar

Shkup, 23 shtator – Zhurnal.mk – Komiteti Eksekutiv sot ka sjellë vendim për emërimin e Vlladimir Nelloskit për kryetar të ri të Komitetit Qytetar të VMRO-DPMNE-së, ndërsa Timço Mucunski dhe Vlladimir Gjorçev për sekretar ndërkombëtarë, njoftuan nga qendra për komunikim i VMRO-DPMNE-së, informon Zhurnal.

Sipas komunikatës partiake, Ivanka Vasilevska është emëruar për koordinuese e komisioneve qendrore, ndërsa përpos për kryetar të KK të partisë në Veles, ku është emëruar Igor Zdravkovski, partia do të shpallë konkurs për përzgjedhjen e kryetarëve të rinjë në disa komitete komuanle.

Pardje VMRO-DPMNE zgjodhi komitet të ri eksekutiv të partisë, si pjesë e ndrshimeve të paralajmëruara kadrovike. U soll dhe vendim për kongres të jashtëzakonshëm, ku sipas liderit të partisë Mickoski, ai nuk ka dashur të kandidohet për një mandat të ri të kryetarit, por bashkëpartiakët e tij nuk i kanë lejuar atij këtë.

“Komiteti Eksekutiv shprehu brengosje për gjendjen në Republikën e Maqedonisë me korona pandeminë, për të cilën është konstatuar se është alarmante dhe se Qeveria aktuale ka dështuar në çdo pikëpamje. Komiteti eksekutiv edhe një herë ka konstatuar se LSDM dhe Zoran Zaev bëjnë padrejtësi, revanshizëm dhe dhunë nga mafia e udhëhequr nga zaev mbi popullin e vet dhe me këtë e konfirmon vendimin për mbledhjen e sotme në protestë për shprehje të revoltës mbi pushtetin aktual. Mafia e Zaev solli dhunë, përndjekje, krim dhe korrupsion, ndërsa qytetarët i solli në pragun e varfërisë”, thuhet në komunikatën e sotme të VMRO-DPMNE-së.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...