Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ndryshimet e Kodit Zgjedhor/ Basha: Çdo gjë që shkel 5 qershorin, antikushtetuese

Gjatë takmit me biznesin në rrugën Myslym Shyri, Kryedemokrati Basha i pyetur nga gazetarët për votimin e sotëm, ai tha se tha se qeverinë e Ramës nuk ka asnjë formulë që e shpëton nga humbja e zgjedhjeve.

“Shkatërrimi i institucioneve të Shqipërisë është arsyeja pse kjo bandë e ka katandisur kështu vendin. Hapat që merren sot janë thellësisht antikushtetues. Analizën e kanë bërë ekspertët e PD, por ky është tmerri dhe frika e Ramës nga procesi zgjedhor. S’ka formulë që e shpëton nga votimi popullor sikur vetëm nga premtimet e pa mbajtura ai do largohet me votë plebishitare nga shqiptarët”, tha kryetari i partisë demokratike. Ndryshimet kushtetuese të Kodit Zgjedhor priten të kalojnë sot në Kuvend.

Postime të ngjashme

Fundi i maratonës së Gramoz Ruçit

Dafina Vidishiqi

Kongresi, vendimet e rëndësishme që morën 3000 delegatët socialistë

Dafina Vidishiqi

Greqia shtyn masat deri në 21 qershor për kufirin me Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

12 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë jep dorëheqjen nga politika

Dafina Vidishiqi

Meta kujton Ditën e Çlirimit të Kosovës: Dita për të nderuar luftën e drejtë të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...