Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ndryshimet në Statut, një hap përpara drejt modernizimit dhe demokratizimit të partisë, thotë Nikollovski

Shkup, 26 tetor – Ndryshime të mëdha në Statutin e LSDM-së, janë diskutuar për pothuajse dy muaj. LSDM modernizohet për një periudhë më të gjatë kohore, deklaroi Lupço Nikollovski, sekretar i përgjithshëm i partisë dhe zëvendëskryeministër për luftë kundër korrupsionit dhe krimit, zhvillimit që qëndrueshëm dhe resurseve njerëzore, sonte në ditarin e TV Sitel, lidhur me kongresin e 25-të digjital të partisë.

Në pyetjen se cili është vizioni për zbatimin e zgjedhjes ose modelin e kujt e përcjellin me një hap të tillë, Nikollovski u përgjigj se është një hap drejt modernizimit dhe demokratizimit të vetë partisë, por edhe të shtetit.

Lidhur me zgjedhjet lokale në Shtip, ai informoi se për Shtipin LSDM ka një procedurë adekuate të kombinuar.

Postime të ngjashme

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

Afera me vaksinat kineze/ Ivanovska për Zhurnal: Ende po mbledhim informacione

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...