Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ndryshimi i adresave shqetëson KQZ, anëtarja Vukaj e infektuar me Covid-19

Zhurnal Ads

Në zgjedhjet e 25 prillit do të ketë 92 zona të administrimit zgjedhor, 2 më shumë se në parlamentaret e 2017.

Në takimin online të KQZ, komisioneri shtetëror Ilirian Celibashi tregoi që Bashkia e Fierit dhe bashkia e Beratit do të kenë 2 ZAZ më shumë.

Ndërsa anëtari i Komisionit Rregullator, Muharrem Çaka, ngriti shqetësimin e ndryshimit të adresave nga ana e gjendjes civile.

Për këtë arsye ai kërkoi një seance të posaçme për t’i dhënë përgjigje pyetjes nëse ky fenomen ndikon në zgjedhjet e 25 prillit.

Anëtarja e Rregullatorit, Helga Vukaj, e pamësuar me mbledhjen oline publike, tregon në një bisedë me përfaqësuesin e PD-së në KQZ që ndodhet në shtëpi me Covid.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Situata e COVID po përshkallëzohet”, Meta: Qeveria të marrë masa menjëherë

S.B.

Dita e Çlirimit të Shqipërisë, Meta: Asnjë debat për datën, 29 nëntori është fakt historik! Qytetarët të marrin fatet në duart e tyre

S.B.

VIDEO/ Basha: Ndërkohë shqiptarët luftojnë për jetën, prioritet i qeverisë janë tenderat sekret

admin

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Mblidhet grupi i punës, diskutojnë propozimet e mbërritura në kuvend

admin

Nga sot, Shqipëria në karantinë nga ora 20:30 – 06:00

S.B.

Debaton me gruan e tij dhe bën 450 km në këmbë për të qetësuar zemërimin

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...