Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në Çair filloi ndërtimi i çerdhes më të madhe në vend

Shkup, 26 dhjetor – Një tjetër projekt i premtuar në dobi të qytetarëve të Çairit filloi rrugën e realizimit.

Bëhet fjalë për objektin më të ri në kuadër të kopshtit për fëmijë “Fidani” në rrugën Kemal Sejfulla që njëherit do të jetë çerdhja më e madhe e ndërtuar ndonjëherë në territorin e vendit tonë, gurthemelin e të cilit sot e vënduam së bashku me ministren për punë dhe politikë sociale znj. Jagoda Shahpaska, ish zëvendës ministrin për punë dhe politikë sociale z. Gönül Bayraktar, koordinatorin e grupit parlamentar të BDI-së Izet Mexhiti, deputet, funksionarë dhe veprimtarë të arsimit.

Uroj punë të mbarë dhe përfundim sa më të shpejtë të punimeve! Ju sjellim detajet e projektit: Hapësira e përgjithshme e ndërtimit: 3150 m2 Vlera e projektit: 120.083.880,00 denarë Kapaciteti hapësinor: 350 fëmije, gjithsej 21 kabinete

Postime të ngjashme

Editorial në News Week / Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan

R Zh

Ministri Hoxha takon prodhuesit e orizit

T E

Votëbesimi i Qeverisë mund përsëri të vendoset në test, pa kaluar 90 ditë

T E

Zjarr tek liqeni Treska, dyert e mbyllura e zjarrfikësit nuk mund të hyjnë?

T E

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

Tërmeti prej 5.5 shkallëve në Greqi, u ndje edhe tek ne

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...