Në 17 korrik PD mbledh Kuvendin Kombëtar, zbardhet axhenda

Partia Demokratike do të mbajë në datën 17 korrik 2021, ora 10:30 Kuvendin Kombëtar, i cili pritet të mbahet në ambientet e Pallatit të Kongreseve.

 

Rendi i ditës së mbledhjes së Kuvendit Kombëtar, është si më poshtë:

“1. Informimi i Kuvendit Kombëtar të Partisë mbi analizën e masakrës zgjedhore të 25 Prillit 2021 dhe përcaktimi i linjave kryesore të strategjisë politike të Partisë Demokratike, në rolin dhe përgjegjësinë e saj në mbrojtjen e demokracisë, të drejtave themelore të njeriut dhe rikthimit të legjitimitetit të institucioneve demokratike.

2.Vlerësimi i mundësisë për ndryshime në Statutin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, në funksion të rritjes së eficencës së organeve të partisë apo demokratizimin e mëtejshëm të mënyrës së funksionimit të strukturave të Partisë.

3.Zgjedhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.”

Related posts

Plazh në shtator/ Shqipëria mes vendeve më të bukura në Europë për pushime, ‘Si Viaggia’: Saranda ofron bukuri të papritura

D V

Gafa e Aleancës për mbrojtjen e Teatrit në kërkesën drejtuar Metës e Xhaçkës: Shpallni Soreca-n ‘Non Grada’

D V

U shpall ‘Non Grata’/ Kim ultimatum Bashës: Në shtator në Parlament pa Berishën! Një parti s’mund të ‘hajë bar’ për hir të një deputeti! Të shkëputemi nga komunizmi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com