Në 19 qytete nuk ka raste aktive me koronavirus

Shkup, 5 korrik – Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë në 19 qytete të Maqedonisë nuk ka raste aktive me coronavirus.

 

Qytetet ku nuk ka të infektuar janë: Shtipi, Struga, Koçani, Gjevgjelia, Negotina, Sveti Nikolla, Resnja, Radovishi, Dellçeva, Vinica, Probishtipi, Vallandova, Bogdanci, Krusheva, Demir Hisari, Demir Kapia, Makedonski Brod, Makedonska Kamenica dhe Dojrani.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.716.

Kurse, numri i pacientëve të shëruarve është 150.100, numri i vdekjeve është 5.486 dhe numri i rasteve aktive është 130.

Related posts

Carovska: Teste të shpejta në shkolla nuk rekomandohen nga Komisioni, duhet të respektohen protokollet

D V

Editorial/ Sofja e Shkupi temë kryesore në Bruksel, takime plot, rezultate ende nuk ka

Z H

9 të infektuar dhe 10 të shëruar, nuk ka të vdekur

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More