Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Në 2018-ën i qëlluan me breshëri plumbash në banesë, sot i vendosën tritol në dyqan/ Arjan Aliço dhe i biri tentuan të vrasin të riun në 2016

Një sasi lëndë shpërthyese e dyshuar tritol ka shpërthyer gjatë natës në lagjen Skënder Libohova në Lushnje.

Lënda plasese ishte vendosur në qepenin e dyqanit pranë banesës  të shtetasit Arian Aliço. Nga shpërthimi është dëmtuar qepeni i dyqanit. Kjo është hera e dytë që goditet banesa e Aliço.

Në datën 30 janar të vitit 2018 persona të pa identifikuar kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të banesës së Aliços ku plumbat arritën deri në brendesi por fatmirësisht pa dëmtuar njeri.

Arjan Alico sëbashku me të birin  Xhuljo Aliço janë të arrestuar për një ngjarje të ndodhur në vitin 2016 ku akuzohen për plagosjen e rëndë të shtetasit Julian Sula.

Xhuljo Aliço u ekstradua disa ditë më parë nga Kroacia ku u arrestua pas shpalljes në kërkim. Prej vitit 2018 në banesën  e Aliços nuk banonte  njeri pasi familjarët ishin larguar.

Postime të ngjashme

Therret me thikë një person në Prishtinë

Dafina Vidishiqi

Hyri në testin për patent-shofer në emër të dikujt tjetër, arrestohet nga policia

Dafina Vidishiqi

Padi për dy të rinjë nga Haraçina, vodhën veturë dhe me të grabitën dhe bastore

Zekirija Haxhiu

Përleshje mes dy të punësuarve në pikëpagesën rrugore në Petrovec

Zekirija Haxhiu

Në Shkup 192 kundërvajtje trafiku, 31 për vozitje të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Shqiptari nga Kosova vret të dashurin e ish-gruas në Belgjikë para syve të fëmijëve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...