Në 24 orët e fundit në Maqedoni regjistrohen 682 raste të reja me Kovid-19

Vazhdojnë të mbeten të larta shifrat e viktimave nga COVID-19 në vendin tonë, ndërsa rastet e reja kanë filluar të stabilizohen prej 2 javësh. Kështu gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 6425 testime për COVID dhe prej tyre kanë rezultuar pozitivë 682 persona, pjesa më e madhe në Shkup me 317 raste.

 

Ndërsa viktimat kanë qenë 32 duke e çuar numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë në 6 129. Po ashtu janë shëruar edhe 1031 pacientë, 160369të shëruar që nga fillimi i pandemisë. Rastet aktive me Covid janë 14394

Related posts

Alarmante situata me fëmijët lypsarë në Strugë

Redaksia

Carovska në mbledhje me drejtorët e shkollave: Jemi të gatshëm për vitin e ri shkollor dhe zbatimin e reformave

Redaksia

Pacientët e shpëtuar nga zjarri në Tetovë janë në gjendje stabile

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com