Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri asnjë person i semurë me Kovid-19 nuk është paraqitur në spitalin Infektiv, hera e parë pas 14 muajsh

Situata nga Covid-19 në vendin tonë ka pasur një permirësim të dukshëm gjatë javeve të fundit.

Mesa duket edhe vaksinimi ka dhën efekte shumë të mira dhe shifrat të paktën e konfirmojnë një gjë të tillë.

Ditët e fundit të shëruarit ditore shkojnë në 800-900 ndërsa infektimet ditore janë shumëfish më pak, sikurse edhe numri shumë I vogël I viktimave.

Mirëpo lajmi më I mirë ka qënë ai që është përcjelle nga mjeket infeksioniste dhe vetë Kryeministri Rama.

Në 24 orët e fundit asnjë person I semurë me covid 19 nuk është paraqitur në dyert e spitalit Infektiv. E kjo është një e dhënë që I mungonte shqiperisë që nga marsi 2020 kur në vend u përhap në masë ky virus.

Sapo kanë kaluar 24 ORËT E PARA pa asnjë të sëmurë me Covid të paraqitur në dyert e Spitalit Infektiv qysh nga marsi i vitit 2020, shkruan kryeministri ne facebook.

Postime të ngjashme

Ministri gjerman i përgjigjet Manastirliut: Ballkani pa rrezik

Dafina Vidishiqi

Basha nis reformimin e partisë

Bekim Laçi

Dorëhiqet drejtori i IKMT-së në Shkodër

Bekim Laçi

Negociatat, Xhaçka në SEECP: Provë besueshmërie dhe mbështetjeje për bashkëpunimin rajonal

Bekim Laçi

Pastrohet Sazani/ Deri dje tabu, sot i hapur për pushues vendas dhe të huaj

Bekim Laçi

Nga Thethi në Ksamil, Kryeministri Rama: Një sezon turistik i lehtësuar nga hija e armikut të padukshëm!

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...