Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Në 24 orët e fundit sërish janë regjistruar mbi 400 mijë raste të reja me Kovid-19 në Indi

Në Indi një nga vendet më të prekura nga pandemia e COVID-19, në 24 orët e fundit sërish janë regjistruar mbi 400 mijë raste të reja me virus.
Ministria e Shëndetësisë njoftoi se me vdekjen e 4.092 personave në 24 orët e fundit numri i viktimave shkoi në 242.362. Ndërsa me 403.738 raste numri i përgjithshëm i rasteve arriti në 22.296.414.

Ekspertët paralajmërojnë se numri i vërtetë i vdekjeve dhe rasteve mund të jetë shumë më i lartë se nga shifrat e publikuara.

Ndërkohë vazhdojnë trajtimin 3.736.648 pacientë. Nesër në rajonin Tamil Nadu pritet të fillojë mbyllja e plotë e cila do të zgjasë deri më 24 maj.

Në Indinë me afro 1.4 miliardë banorë, pavarësisht se nga 16 janari kur filloi fushata e vaksinimit janë aplikuar rreth 169 milionë e 440 mijë doza të vaksinës, nuk është arritur ende niveli për të ndaluar pandeminë.

Postime të ngjashme

Tragjedi në Peru, përmbyset autobusi, të paktën 27 viktima

Lea Muslija

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...