Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Në Audi thonë se njerëzit kanë ndryshuar andaj do të ndryshojnë në mënyrë drastike edhe dy modelet e saj

Ka modele në Audi që gëzojnë një status të veçantë.

Kështu, Audi A6 është një pikë referimi për sedanët e biznesit si një shembull i një ekuilibri të tipareve.

Sidoqoftë, dy modelet që gëzojnë ende status të veçantë janë TT dhe R8. Dhe ata janë në telashe tani.

Hildegard Wortmann, kreu i shitjeve globale të Audi, konfirmoi ndryshimet për revistën Top Gear.

Ai thotë se industria po ndryshon, por gjithashtu klientët janë të ngazëllyer për segmente të reja si kryqëzori coupe.

Dhe kështu R8 nuk përshtatet në atë histori.

“R8 është një ikonë e markës sonë. Por ikonat e së kaluarës nuk janë domosdoshmërisht ikonat e së ardhmes. Pasardhësi i R8 nuk do të jetë vetëm R8 me motor elektrik. Duhet të jetë R8, por krejtësisht i ndryshëm”, shpjegon Wortmann.

E njëjta gjë vlen edhe për TT më të vogël.

Megjithëse makina është “autentike dhe e ngarkuar emocionalisht”, klientët po ndryshojnë dhe “bota është larguar nga roadster”, shpjegoi menaxheri i shitjeve.

Wortmann thotë se mbase njerëzit ndryshojnë dhe largohen nga ato segmente, por argëtimi nuk vdes kurrë.

“Audi gjithmonë ka bërë modele të ngarkuara emocionalisht. Shikoni konceptet tona, kështu që ne kemi shumë ide”, na ngushëllon Wortmann, duke rritur shpresat se vetura sportive në Audi nuk kanë humbur terren.

Postime të ngjashme

BMW punon me kompozitor të njohur për të krijuar zërin e veçantë të veturave elektrike

S.B.

Audi R8 prek lehtësisht shpejtësinë 335 km/orë, më shumë se maksimumi i deklaruar

S.B.

Me veturë tërheq kamp-shtëpizën nëpër një autostradë në Britani, shoferi nuk e dinte që i ishte shfryrë goma – ndalet nga policia

S.B.

Ky “Chevrolet” i vitit 1960 është bërë aq tërheqës sa ‘do të shpenzonit edhe centin e fundit për ta blerë atë’!

S.B.

Tesla po humbet burimin e të ardhurave që ka qenë thelbësore për fitimet

S.B.

Renaulti vitin e ardhshëm lanson veturën e parë elektrike

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...