Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Në Bogota një restorant ofron hamburger të mbështjellë me ar

Një restorant në kryeqytetin kolumbian Bogota po ofron një hamburger të mbështjellë prej 24 karatë ar. Çmimi i këtij hamburger është 60 dollarë.

Në mes të bukës brioche ka patate, mish viçi, proshutë të karamelizuar krokante, qepë krokante, djathë dhe në fund pesë copa gjethe ari ushqimore.

Çdo fletë është e trashë 0.015 milimetra.

Pronarja e restorantit kolumbian, Toro McCoy, thotë se ajo ishte frymëzuar nga restorantet në Turqi, ku ata shërbyen një hamburger të ngjashëm.

Ajo shpreson të sjellë përvoja të reja të kuzhinës në darkat kolumbiane sidomos tani kur janë të kufizuar në udhëtime, për shkak të pandemisë.

Postime të ngjashme

Një dasmë bamirësie për çiftin e pastrehë

S.B.

Në malet e Zvicrës kërkohen vullnetarë për t’i trembur ujqërit

S.B.

Macja e zhdukur ribashkohet me pronarin pas 15 vjetësh

S.B.

Cili nga këta katër katrorë është i ndryshëm nga të tjerët?

S.B.

Njihuni me oficerin 91 vjeçar të policisë në SHBA, i cili nuk ka në plan të pensionohet

S.B.

Shakaja në TikTok, e bën nënën të mendojë se vendi i saj po sulmohet me armë bërthamore

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...