Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në burgun e Shtipit, nëntë persona në izolim

Shtip, 7 tetor – Një i burgosur në burgun e Shtipit është pozitiv me coronavirus.

Kjo është rasti i parë me coronavirus në burgun e Shtipit.

Drejtori Miki Todorov thotë se nëntë të burgosur tjerë, një punonjës burgu, janë vendosur në izolim, ndërsa mjeku, dentisti dhe tekniku mjekësor në ambulancën e burgut janë udhëzuar të testohen.

Është dezinfektuar burgu, ndërsa i burgosuri i infektuar është vendosur në repartin gjysmë të hapur.

Postime të ngjashme

Qeveria do të shesë 50 mijë hektarë tokë bujqësore

R Zh

Borrell: Nuk kemi për qëllim t’i ndajmë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

R Zh

Zaev, Sasolit / Urgjentisht duhet të zhbllokohet rruga evropiane, por negociatat për identitetin maqedonas nuk janë opsion

R Zh

Darkë e liderëve të Ballkanit Perëndimor me Borrellin javën e ardhshme në Bruksel

R Zh

Xhaferi mori pjesë në Konferencë për digjitalizim, inteligjencë artificiale dhe nevojën për rregullimin e tyre

R Zh

Zhbllokimi i vetos bullgare: BE-ja mund ta bëjë fare lehtë nëse dëshiron, Sofja një satelit i Francës

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...