Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Në Çair hedhet gurthemeli për kopshtin më të madh në Maqedoni, “Fidani”

Shkup, 25 dhjetor – Zhurnal.mk – Sot në komunën e Çairit kanë filluar punimet për ndërtimin e kopshtit “Fidani” në rrugën Kemal Sejfulla. Ky objekt, do të jetë kopshti më i madh ndonjëherë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, informon Zhurnal.

Gurthemeli sot është vendosur nga kryetari i komunës së Çairit. Në vendosjen e gurthemelit gjithashtu morën pjesë ministrja për punë dhe politikë social, Jagoda Shahpaska, ish zëvendës ministri për punë dhe politikë sociale Gonul Bajraktar, koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Izet Mexhiti, deputetë, si dhe funksionarë dhe veprimtarë të arsimit.

Hapësira e përgjithshme e objektit do të jetë 3150 m2. Vlera e këtij projekti shënon 120.083.880,00 denarë.

Në këtë kopsht do të mund të pranohen deri në 350 fëmijë ndërsa do të ketë 21 kabinete.//Zhurnal.mk

Nga sot në Çair nisi ndërtimi i çerdhes më të madhe në vendNjë tjetër projekt i premtuar në dobi të qytetarëve të…

Posted by Visar Ganiu – Faqja zyrtare on Friday, December 25, 2020

Postime të ngjashme

Shkëmbi mbi fshatin Radozhdë të Strugës i rrezikshëm për banorët

T E

Sa të rezikuar jemi? Kroacia dhe Slovenia regjistrojnë rastet e para me variantin afrikano jugor

T E

Mihailoski: Me ngritjen e standardit ekonomik, të rinjtë do arrijmë t’i mbajmë këtu të bëjnë të ardhme dhe karierë

T E

Kërkohet paraburgim për dy pjesëmarës në protestën për rastin Monstra

T E

721 raste të reja, 171 të shëruar dhe 7 të vdekur, bilanci nga Covid 19

T E

Digjet një veturë në autostradën Shkup-Veles

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...