Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Në cilat ngjyra do të vijë iPhone 12?

Sa i përket ngjyrave të iPhone 12, ne kemi dëgjuar një thashethem që Apple do të debutojë me një ngjyrë blu të kaltër në modelet e saj të nivelit të lartë.

Raportet thonë se ngjyra e gjelbër e lehtë që debutoi në iPhone 11 Pro mund të mos përdoret nga Apple, ose mund ta zëvendësojë atë me disa nuanca tjera, transmeton Telegrafi.

iPhone 11 Pro dhe Pro Max ishin në dispozicion në Gri Space, ngjyrë argjend dhe ari së bashku me Green Midnight.

Këto nuanca mund të mbeten për iPhone 12 Pro dhe Pro Max, por besohet se ngjyra e gjelbër do të hiqet nga përdorimi në iPhone 12.

Ekrani i iPhone 12 ka të ngjarë të ndryshojë shumë nga iPhone 11, veçanërisht madhësitë në të cilat disponohet.

Sipas të gjitha rrjedhjeve deri më tani, telefonat më poshtë do të kenë këto ekrane:

  • iPhone 12 me një ekran 5.4 inç
  • iPhone 12 Max me një ekran 6.1 inç
  • iPhone 12 Pro me një ekran 6.1 inç
  • iPhone 12 Pro Max me një ekran 6.7 inç.

Postime të ngjashme

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

Facebook nuk punësoi persona me ngjyrë sepse ata nuk ishin një ‘kulturë e përshtatshme’ për ta

S.B.

Age of Empires IV po vjen, tashmë me një lojë të re

S.B.

Facebook fshiu përkohësisht faqen zyrtare të qytetit francez Bitche

S.B.

Fotografitë e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

S.B.

iPhone 11 Pro me “logo të gabuar” nga Apple shitet për 2,700 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...