Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në covid-qendrat brenda 24 orëve janë pranuar 38 pacientë

Zhurnal Ads

Shkup, 30 nëntor, zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit në qendrat-covid në Shkup janë shtrirë 38 pacientë për shkak të komplikimeve me coronavirus.

Në repartet infektive në kryeqytet aktualisht po trajtohen 480 persona të diagnostikuar ose të dyshuar për Covid-19.

Brenda 24 orëve, në klinikat interne janë pranuar 22 persona, tre pacientë janë pranuar në Institutin për Sëmundje të Mushkërive dhe TBC, një pacient është pranuar në Klinikën e Neurologjisë, 6 pacientë janë pranuar në Klinikën e Dermatologjisë, dy pacientë në Klinikën e Nefrologjisë, shtatë pacientë të ri janë pranuar në klinikën e ORL-së dhe tre pacientë janë pranuar në Klinikën për Sëmundje të Syve.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në Spitalin “8 shtatori” janë pranuar 11 pacientë të ri me Covid-19. Brenda 24 orëve janë shëruar 16 pacientë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Moti sot

T E

Shoferët duke mos respektuar rregullat, bëhen “kurbanë” të policisë

Z H

Foshnja dy muajshe në Manastir ka rezultuar pozitiv me coronavirus

E.E.

Hoti takohet me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi

admin

Zaev: Nevojiten zgjidhje për zvogëlimin e humbjeve dhe ushqimit të hedhur

E.E.

Zaev në Athinë: Duam të kyçemi në ndërtimin e terminalit për gaz të rrjedhshëm

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...