Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në Covid-Qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 30 pacientë, po trajtohen gjithsej 497

Shkup, 21 dhjetor, zhurnal.mk – Gjatë 24 orëve të fundit në qendrat kovid në Shkup janë hospitalizuar 30 pacientë të rinj për shkak komplikimeve me koronavirus. Gjithsej 497 persona të dyshuar dhe konfirmuar me Kovid-19 po trajtohen në repartet infektive në kryeqytet, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë 24 orëve të fundit, kishte gjithsej 15 pranime në klinikat interne dhe një pacient u hospitalizua në Klinikën e Nefrologjisë, tre në Institutin e TBC-së, tre pacientë në Klinikën e Dermatovenereologjisë. Gjashtë pacientë të rinj u pranuan në ORL dhe dy në Klinikën e syve.

Në qendrat kovid në SPQ “8 Shtatori” ka pasur gjashtë pranime të reja të pacientëve. Në Klinikën infektive gjatë ditës së djeshme janë hospitalizuar nëntë të infektuar.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë lëshuar 13 pacientë të shëruar.

Postime të ngjashme

Menduh Thaçi: Ramazani një moment i volitshëm të reflektojmë dhe të jemi më solidarë

R Zh

Arjanit Hoxha demanton portalet lidhur me harxhimet e tij si ministër

R Zh

Ahmeti uron besimtarët mysliman me rastin e muajit e shenjtë të Ramazanit

R Zh

Bilall Kasami uron muajin e shenjtë të Ramazanit

R Zh

Sela dhe Gashi gjithë besimtarëve myslimanë ua urojnë muajin e Ramazanit

R Zh

Filipçe në takim me ambasadorin kinez, kërkon të përshpejtohet procesi i arritjes së vaksinave kineze

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...