Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në Dibër dhe Strugë, AZGJ-ja shpërndau broshurën për të drejtat gjuhësore

Shkup, 25 shtator, zhurnal.mk – Nëpunësit administrativë të Agjencisë së Zbatimit të Gjuhës (AZGJ) dje dhe sot në Dibër dhe Strugë shpërndanë broshurën për të drejtat themelore gjuhësore në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Qëllimi i publikimit dhe i shpërndarjes së kësaj broshure është që qytetarët të njihen me të drejtat e tyre themelore gjuhësore. Kjo përmban informacione të mjaftueshme e të sakta, si dhe sqarohet se ku mund qytetarët ta përdorin gjuhën amtare në institucionet shtetërore.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...