Në Dibër gjenden 6 bomba dore nga lufta e dytë botërore

Dibër, 21 shtator – Më 19.09.2021 në SPB Dibër është paraqitur se në vendin e quajtur “Venec” në bregun e liqenit të Dibrës, janë gjetur disa mjete eksplozive.

 

Pas ekspertizës nga ekipet policore dhe përfaqësues të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, është konstatuar se bëhet fjalë për gjashtë bomba dore nga lufta e dytë botërore.

Të njejtat më pas janë shkatërruar./Zhurnal.mk

Related posts

Dyshohet se vodhën një veturë, arrestohen dy të mitur

Redaksia

Policia e Maqedonisë zbulon 19 testime të falsifikuara gjatë një kontrolli në autobus

D V

Vidhen mbi 12 mijë franga e stoli ari në Rahovec

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More