Në ditën e parë janë regjistruar mbi 94 mijë persona

Shkup, 6 shtator – Në ditën e parë të regjistrimit gjithsej janë regjistruar 94.975 persona, 28.594 amvisëri dhe 37.544 banesa, informojnë sot nga Enti Shtetëror për Statistikë.

 

Mundësinë për vetëregjistrimin e personave jashtë vendit deri sot në orën 07:30 e kanë shfrytëzuar – 191.550 persona.

Regjistrimi i popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut i cili zyrtarisht filloi dje do të zgjasë deri më 30 shtator.

Related posts

Nis takimi i Merkelit me liderët e Ballkanit

Redaksia

Me sukses do të përfundojë procesi me “fingerprint” terminalet, konsideron Zaev

D V

Filipçe: Tani nuk mund të supozohet nëse vaksina do të jetë sezonale, më shumë njohuri në shtator dhe tetor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com