Në dy aksidente të ndryshme në Lipjan, lëndohen tre persona

Në orët e mbrëmjes në Lipjan kanë ndodhur dy aksidente të ndara.

 

Rreth orës 19:30, në rrugën “Hajredin Bajrami” në Lipjan, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të dy automjete.

Në këtë aksident lëndime të lehta tupore ka pësuar një person.

Me rastin po merret njësiti i trafikut.

Ndërsa rreth orës 20:00 në rrugën “Fehmi Agani” poashtu në Lipjan, ka ndodhë një aksident trafiku, ku janë përfshirë dy automjete (një furgon dhe një veturë).

Policia njofton se si pasojë e aksidentit dy persona kanë pësuar lëndime trupore. Personat e lënduar kanë pranuar trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

Related posts

Humb jetën pasi rrëshkiti në banjo një shtetas

D V

Arrestohen shtatë të dyshuar për përfshirje në kontrabandë të 15 emigrantëve

D V

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasje në Ferizaj

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More