Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Në Francë bie numri i infeksioneve, rritet ai i vdekjeve

Janë regjistruar 171 vdekje të tjera në një ditë në spitale, duke e çuar numrin në 55,582 vdekje spitalore.

Franca ka raportuar sot rënie të numrit të infeksionit për të katërtën ditë me radhë. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit ishin regjistruar 19,175 raste të reja, transmeton albinfo.ch.

Një ditë më parë ishte 20,586.

Megjitahtë, numri i pacientëve të trajtuar në spital është rritur në 27,694 nga 27,369.

Ndërsa rritje brengosëse është shënuar edhe te numri i pacientëve të sëmurë nga korona, në stacione të kujdesit intensiv. Ai, brenda 24 orëve të fundit është rritur gjithashtu nga 3,225 në 3,272.

Janë regjistruar 171 vdekje të tjera në një ditë në spitale, duke e çuar numrin në 55,582 vdekje spitalore.

Këto shifra nuk marrin parasysh vdekjet e regjistruara në shtëpi pleqsh të cilat nuk azhurnohen çdo ditë.

Postime të ngjashme

Nga fillimi i pandemisë së coronavirusit, në Brazil kanë humbur jetën 500.000 njerëz

D V

Derisa po hapnin bunarin gjetën një safir në Shri Lankë, më të madhin në botë – vlera e tij është rreth 100 milionë dollarë dhe peshon 510 kilogramë

D V

SHBA kundërshton thirrjen e OBSH-së për të pezulluar vaksinimin

D V

Eksperti francez: Dalja e virusit nga laboratori i Wuhan-it, plotësisht e pamundur

Z H

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...