Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në Gjakovë për shkak të mungesës së rrymës, ndërpritet furnizimi me ujë të pijshëm

Ujësjellësi Rajonal KRU “Gjakova” ka njoftuar se si rezultat i ndërprerjes së energjisë elektrike nga ana e KEDS, në disa zona kanë ndërprerje të furnizimit me ujë.

Sipas një njoftimi përmes rrjetit social Facebook, thuhet se zonat të cilat atakohen me ndërprerje të furnizimit me ujë janë ato zona të cilat furnizohen me sistem të pompave të cilat funksionojnë me energji elektrike.

“Kërkojmë mirëkuptimin e konsumatorëve deri në zgjidhjen e problemit nga ana e KEDS”, kanë shkruar nga KRU Gjakova, në Facebook.

Postime të ngjashme

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

S.B.

Tre të vdekur dhe 461 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

Agim Krasniqi emërohet ministër në detyrë i Financave

S.B.

Përfundon seanca ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, mbrojtja kërkon 20 korrikun afat për dorëzimin e dosjes paraprake

S.B.

Prokuroria e Shtetit jep detaje të reja: Arrestime dhe rreth gjysmë milioni të sekuestruara

S.B.

Hykmete Bajrami jep dorëheqje nga LDK-ja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...