Në Gjinekologjinë e Çairit një grua 52 vjeçare për herë të parë sjellë në jetë një vajzë

Shkup, 27 korrik – Në spitalin e specializuar të gjinekologjisë në Çair, sot një grua 52 vjeçare për herë të parë ka sjellë në jetë një foshnje, përcjellë Zhurnal.

 

Sipas informatave nga spitali, gruaja 52 vjeçare kishte ngelur shtatzënë me in vitro, ndërsa operacioni me sukses është kryer nga mjeku specialist, Zoran Ilievski dhe i gjithë ekipi i spitalit. 52 vjeçarja solli në jetë një vajzë.

Gjithashtu para disa ditëve në të njejtin spital pati kryer lindje një grua 50 vjeçare e cila për 27 vite me radhë ishte përballur me sterilitet.//Zhurnal.mk

Related posts

Dashtevski: Kërkojmë zgjidhje ligjore që qytetarët pa letërnjoftime të mund të votojnë

Z H

Nesër temperatura mbi msataren, për fundjavë reshje shiu

D V

Vazhdon mbështetja e targetuar dhe e përkohshme për ekonominë dhe kategoritë e rrezikuara

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com