Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Në gusht 94.7 për qind e energjisë elektrike nga prodhimi vendor

Shkup, 26 tetor – Në gusht të këtij viti, në vend janë konsumuar gjithsej 525.962 megavat orë energji elektrike, 36.719 milionë metra kub gaz natyror, 315.301 ton qymyr dhe 81.663 ton produkte të naftës.

Sipas Entit shtetëror të statistikave, 94.7 për qind e energjisë elektrike të konsumuar është nga burimet e brendshme dhe 95.8 për qind e gjithsej qymyrit të konsumuar përdoret për të prodhuar energji elektrike.

Postime të ngjashme

Nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi ndërmjet UEJL-së dhe Normak Investment Grup për mundësitë e punësimit të studentëve

R Zh

Besimi dhe Nikollovski: Tolerancë zero ndaj korrupsionit dhe ekonomisë joformale

Z H

Sindikata e tekstilit me paralajmërim nëse nuk miratohet pakoja e pestë ekonomike

Z H

Për ekonominë janë siguruar 44,1 milion euro përmes tre kredive pa interes nga Banka Zhvillimore

Z H

Agjencitë turistike me humbje prej mbi 80%, edhe ata do të protestojnë të hënën

Z H

Ministri Hoxha në takim me Duxhak, vendosen fushat prioritare për mbështetje nga KB

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...