Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Në hekurudhën Gjevgjeli-Shkup në Veles, janë gjetur 22 emigrantë

Shkup, 17 shtator, zhurnal.mk – Në Veles mbrëmë në orën 20:40 pranë hekurudhës Gjevgjeli-Shkup, nëpunësit policor kanë gjetur 22 persona emigrantë, midis të cilëve edhe dy adoleshentë.

Sipas informatave të SPB-së, prej emigrantëve 10 janë nga Bangladeshi, shtatë nga Pakistani dhe pesë persona nga Afganistani.

Ato u janë dorëzuar nëpunësve policor nga Qendra rajonale për punë kufitare Jug dhe do të dërgohen në Qendrën tranzituese Vinojug-Gjevgjeli.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...