Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Në Hong Kong një hapësirë për parkim të veturës shitet për 1.3 milion dollarë

Hong Kongu është një prej qyteteve më të mbipopulluara në botë, kështu shoferët e veturave e kanë të vështirë të gjejnë hapësirë për parkim.

E së fundmi një hapësirë parkimi në rajonin Mount Nicolson, ku gjenden disa prej pronave të paluajtshme më të shtrenjta në Azi, është shitur për lot 10 milionë dollarë të Hong Kongut (1.3 milion dollarë amerikanë).

Ky parking gjendet në një ndërtesë të lartë që ka pamje drejt portit Victoria, dhe është një prej 29 tjerave të shitura në kuadër të një tenderi të dhënë muajin e kaluar.

Ky rekord i ri për Hong Kongun, është i dyti më radhë – pasi në vitin 2019 një parking i ngjashëm ishte shituar për 980.000 dollarë amerikanë.

Postime të ngjashme

Ai harroi të shkonte te mekaniku për një kontroll të veturës – ja si duket vaji i motorit pas 36,000 km

D V

A është më mirë të vozisësh me kondicioner apo dritare hapur gjatë verës? Ja çfarë konsumon më shumë karburant

D V

Mbërrin Cobra AC elektrike

D V

Mercedes SLR McLaren 722 By MSO kushton 2.6 milionë euro

D V

Shitet Toyota Land Cruiser që i përket Tom Hanks

D V

Lucid sfidon Teslan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...