Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Në Indi babai i 5 vajzave i hap barkun gruas shtatzënë për të parë nëse do të lindte djalë

Policia në Indi ka zbuluar detaje të një rasti të tmerrshëm në të cilin një baba i pesë vajzave dyshohet se hapi barkun e gruas së tij shtatzënë, sepse ai donte të zbulonte nëse ajo do të lindte djalë.

Incidenti i tmerrshëm besohet të ketë ndodhur me 19 shtator të këtij viti në fshatin Nekpur në shtetin verior të Uttar Pradesh, transmeton oranews raportimin e mediave.

Babai i çmendur dyshohet se ia hapi barkun gruas së tij 35 vjeçare me një armë me tehe, duke e lënë atë me dëmtime serioze.

Gruaja, e cila ishte më shumë se gjashtë muaj shtatzënë, u dërgua me urgjencë në spital nga anëtarët e familjes, të cilët thanë se burri kreu aktin mizor sepse donte të dinte nëse foshnja ishte djalë apo vajzë.

Babai u arrestua më pas nga policia dhe ka filluar një hetim për motivet e tij.

Gruaja mbetet në spital pas sulmit të tmerrshëm dhe gjendja e foshnjës nuk raportohet nga mediat vendase.

Në Indi, preferenca e djemve mbetet ende e fortë.

Sipas Newseek ‘abortet selektive seksuale janë të përhapura në Indi’, ku familjet preferojnë të kenë djem.

Postime të ngjashme

Pesë arsyet pse njerëzit qëndrojnë në marrëdhënie toksike

Dafina Vidishiqi

Çfarë thonë fotografitë tuaja për juve? Platformat sociale tregojnë shumë për personalitetin tuaj

Lea Muslija

Përse efektet anësore të vaksinës nuk i ndjejnë të gjithë? Çdo gjë që duhet të dini

Lea Muslija

Si mësojnë më shpejt njerëzit e zgjuar

Dafina Vidishiqi

Si të mbesni pozitivë edhe kur rrethoheni nga njerëz negativë?

Dafina Vidishiqi

Grumbullimi, teknika që ju ndihmon të jeni më produktiv

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...