Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Në Indonezi ata që i thyejnë rregullat e vënies së maskës, urdhërohen të hapin varre për viktimat e COVID-19

Tetë persona janë dënuar në ishullin Java, për faktin se kanë dalë nga shtëpia pa maska dhe kështu janë detyruar të hapin varre në një varrezë publike të qytetit, për personat që kanë vdekur nga koronavirusi.

Zyrtarët shpresojnë se ky lloj dënimi do të shërbejë si masë parandaluese për të gjithë ata persona që i shkelin rregullat e sigurisë së vendit, në luftën kundër pandemisë, transmeton Koha.

“Aktualisht në ishullin tonë janë vetëm tre gërmues të varreve në dispozicion, prandaj mendova se është ide e mirë t’i detyrojmë këta njerëz që të punojnë për ta. Shpresoj se ky dënim do ta ketë një efekt parandalues ndaj shkeljeve të rregullave të sigurisë”, ka deklaruar kryetari i rrethit Cerme, Suyono.

Besohet se personave të ndëshkuar u është thënë të mos i gërmonin varret në grupe prej dy vetash, por nuk u është kërkuar të marrin pjesë në shërbimet e varrimit.

Postime të ngjashme

Një grup i mjekëve në Indi po i bëjnë njerëzit të qeshin me vallëzimin vetëdijesues

S.B.

Meksikani “paketon” të gjitha gjërat e shtëpisë, përfshirë kolltukët dhe dollapët mbi kamionçinë

S.B.

Një piton i madh u mbështoll nën një veturë në Australi, nevojitej një orë për ta larguar nga aty

S.B.

Vajza mori një test të ADN-së nga i dashuri i saj – të dy u shokuan nga ajo që zbuluan

S.B.

Kjo çantë në formë aeroplani e Louis Vuitton kushton ‘më shumë sesa disa aeroplanë të vërtetë’

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...