Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Në Itali 686 të vdekur e mbi 26 mijë raste të reja me Covid 19

Zhurnal Ads

Në Itali sot janë raportuar 686 të vdekur nga koronavirusi, që është më pak se dje, ku kishin vdekur 827 persona.

Ministria e Shëndetësisë së Italisë ka konfirmuar gjithashtu se sot ka pasur edhe më pak raste të reja me koronavirus, krahasuar me dje.

Sot janë regjistruar 26,323 raste të reja me COVID-19, derisa dje ishin 28,352.

Italia ishte vendi i parë perëndimor që ishte goditur nga virusi, derisa ka regjistruar që nga fillimi i pandemisë 54,363 viktima, që është vendi i dytë me shifrën më të lartë në Evropë, pas Britanisë.

Kurse deri më tani ka pasur 1.564 milion raste me koronavirus.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kishat albane në Karabak dhe gënjeshtrat e pafund armene

T E

Franca tërheq ambasadorin nga Turqia

admin

Plenkoviq pozitiv në Covid 19

T E

Slloveni, shpërthim në një stacion autobusi, ka të lënduar

S.B.

Konflikti Azerbajxhan-Armeni, sulme me raketa në…

admin

Burri e gruaja torturohen për vdekje nga turma

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...