Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Në Kalimin kufitar “Deve Bair” për disa orë arrestohen tre persona

Ditën e djeshme në Kalimin kufitar “Deve Bair” janë arrestuar tre persona për shkak se posedonin dokumente të falsifikuara.

“Në datën 24.12.2020 në orën 05.55 në Kalimin kufitar “Deve Bair” nëpunësit policorë e kanë privuar nga liria F.S.(31) nga R.e Turqisë, i cili po drejtonte automjetin motorik transportues “Reno” me targa nacionale të Turqisë dhe gjysmërimorkio “Tirsan” me targa nacionale të Turqisë, për shkak të dyshimit se karta e gjelbër turke është e falsifikuar. Personi është dorëzuar tek nëpunësit policorë të Stacionit policor-Kriva Pallankë, për procedim të mëtutjeshëm.

Në datën 24.12.2020 në orën 08.40 në Kalimin kufitar “Deve Bair” nëpunësit policorë e kanë privuar nga liria E.D.(34) nga R. e Turqisë, i cili po drejtonte automjetin motorik transportues “Reno” me targa nacionale të Turqisë dhe gjysmërimorkio “Tirsan” me targa nacionale të Turqisë, për shkak dyshimit se karta e gjelbër turke është e falsifikuar. Personi ëshë dorëzuar tek nëpunësit policorë nga Stacioni policor-Kriva Pallankë, për procedim të mëtutjeshëm.

Në datën 24.12.2020 në orën 09.00 në Kalimin kufitar “Deve Bair” nëpunësit policorë e kanë privuar nga liria U.D.(49) nga R. e Turqisë, i cili po drejtonte automjetin motorik transportues “Reno” me targa nacionale të Turqisë dhe gjysmërimorkio “Tirsan” me targa nacionale të Turqisë, për shkak dyshimit se karta e gjelbër turke është e falsifikuar. Personi është dorëzuar tek nëpunësit policorë nga Stacioni policor-Kriva Pallankë, për procedim të mëtutjeshëm”, informojnë nga policia.

Postime të ngjashme

Si erdhi tek rrahja në pompën e derivateve në Ferizaj që e çoi drejt vdekjes 50-vjeçarin

S.B.

Përfshihet nga flakët një banesë në Fushë Krujë/ 80-vjeçarja shpëton mrekullisht, fqinjët e saj e nxjerrin nga shtëpia

S.B.

Ngacmoi seksualisht minorenen, arrestohet 43-vjeçari në Fier

S.B.

Sulmohet me thikë një person në Prishtinë

S.B.

I mituri sulmon fizikisht dy të tjerë në Prishtinë

S.B.

I dënuar me 12 vite burg për mashtrim, kush është italiani i arrestuar në Vlorë (EMRI)

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...