Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në kazermën e Tetovës, u dhuruan 44 njësi gjaku në një fushatë për dhurimin e gjakut

Tetovë, 23 shkurt – Organizata Komunale e Kryqit të Kuq në Tetovë dhe Qendra për Mjekësinë e Transfuzionit e organizuan fushatën për dhurimin e gjakut në kazermat e Tetovës “Kuzman Josifoski Pitu”, informon Zhurnal.mk

“Gjithsej 44 njësi gjaku u mblodhën nga punonjësit dhe pjesëtarët e Armatës së Republikës së Maqedonisë të Veriut. Ne jemi të kënaqur me pjesëmarrjen, fushata ishte një ditë dhe zgjati nga ora 09:00 deri në orën 14:00”, njofton Shkëlqim Murati, sekretar i Kryqit të Kuq në Tetovë.

Përveç fushatës së djeshme të dhurimit të gjakut, Kryqi i Kuq dhe Qendra për Mjekësinë e Transfuzionit po planifikojnë një fushatë tjetër këtë të premte, më 26 shkurt. Që do të mbahet në xhaminë Tabhane në Tetovë nga ora 12:40 deri në orën 15:00. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

A po zgjerohet fuqia e grupit të “zjarrt” kundër Artan Grubit ?

Bexhet Musliu

582 raste dhe 374 të shëruar nga Covid 19

T E

Çerdhet në Saraj dhe Kondovë me dy grupe shtesë për fëmijë

Bexhet Musliu

Në UT u përurua Klinika Juridike

Bexhet Musliu

Ziadin Sela takim pune me përfaqësues të Fondacionit Konrad Adenauer

Bexhet Musliu

ASH-AAA: Programi vjetor i kulturës, pushteti poshtëroi kulturën shqiptare

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...