Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Në këtë provë, VW ID.4 mposht Tesla Model 3

Në një video, makina elektronike e VW ishte në gjendje të ‘mbante veten’ kundër konkurrencës.

SUV plotësisht kompakt elektrik nga Volkswagen ID.4 është në dispozicion që nga fillimi i vitit dhe ka performuar mirë në provën e parë.

Në një provë nga YouTuber Bjørn Nyland, automjeti u dërgua tani në garë kundër Modelit 3 të Tesla dhe e-Up-it të vogël, gjithashtu nga VW.

Fokusi ishte tek rrethi i kthimit të automjeteve.

ID.4 performoi çuditërisht mirë.

Në provë, Modelit 3 i duheshin rreth 4 hapësira parkimi për t’u kthyer, ID.4 i duheshin vetëm 3.

Postime të ngjashme

Edhe sa mund të vazhdoni vozitjen, nëse drita në tabelën e kontrollit të veturës tregon se po ju mbaron vaji?

Dafina Vidishiqi

Vetura unike e gatshme t’i dorëzohet pronarit, Bugatti La Voiture Noire u shit për 16.7 milionë euro

Dafina Vidishiqi

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Lea Muslija

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

Hakerët vjedhin të dhënat e 3 milionë klientëve të VW

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...