Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Në Kosovë, 184 raste të reja me koronavirus dhe tri viktima

Në Kosovë u raportuan të enjten 184 raste të reja me koronavirus nga testimi i 1,184 mostrave.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike po ashtu njoftoi se në 24-orëshin paraprak, tre pacientë me koronavirus kanë humbur jetën.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj, Gjilan dhe Prishtinë, thuhet në njoftim.

Me të fundit numri i përgjithshëm i viktimave nga koronavirusi në Kosovë shkon në 1,335.

Në Kosovë janë konfirmuar gjithsej 51,328 raste pozitive me koronavirus.

Të shëruar janë 41,407 pacientë – prej tyre 420 në 24 orët e fundit.

Raste aktive me koronavirus në Kosovë aktualisht janë 8,586.

Postime të ngjashme

PDK-ja kushtëzon pjesëmarrjen në zgjedhjen e presidentit

T E

Flet Visar Duriqi, tregon në detaje se si u sulmua

T E

Haziri: Osmani është fituese e zgjedhjeve, ajo i ka dhënë oksigjen listës zgjedhore të VV-së

T E

Mustafa: Nuk ka asnjë favorit për kryetar të LDK-së

T E

Pesë të vdekur dhe 437 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

Osmani: Gazetarët janë bartës të realitetit, grushtat drejt tyre janë grushta ndaj gjithë shoqërisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...