Në Kosovë 426 gjoba brenda 24 orëve për shkelje të masave kundër COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shqiptuar 426 gjoba për shkelësit e masave kundër COVID-19.

 

Qeveria javë më parë vendosi masa të reja për të frenuar përhapjen e pandemisë, ndërsa bëri të ditur se masat e njëjta do të vazhdojnë edhe më tutje, pasi shkalla e rrezikshmërisë po vlerësohet ende e lartë.

Rastet me COVID-19 në Kosovë kanë shënuar rënie të theksuar

Ndërkohë që gjatë ditës së premte u raportua vetëm një vdekje dhe 25 raste me të reja me COVID-19.

Related posts

Detaje nga ngjarja në Pejë: I vrarë ka mbetur edhe Blerand Kadrijaj, zyrtar i lartë i PDK-së

D V

Arben Vitia: Mostra nga Deçani do të dërgohen për analiza më specifike jashtë vendit

N E

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria e Kosovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More