Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Në kovid qendrat në vend po mjekohen 594 persona

Shkup, 7 shkurt – Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit nëpër të gjithë kovid qendrat e vendit tonë janë shtruar 331 pacientë me koronavirus, ndërsa numri i total i personave të infektuar me Kovid-19 nëpër repartet e infektologjisë në të gjithë vendin është 594 dhe janë në dispozicion 520 shtretët të lirë. Ndërsa, në klinikat spitalore të qytetit të Shkupit, vetëm në 24 orët e fundit janë hospitalizuar 22 pacientë të rinj, kurse,  gjithsej janë 263 të infektuar me Kovid-19.

 “Në bazë të raporteve ditore që arrijnë në Ministrinë e Shëndetësisë, në spitalin e Manastirit janë shtruar 14 pacientë, në Shtip 37, në repartin e infektivit në Tetovë 20 të sëmurë, Veles 35, Kumanovë 43. Në kovid qendrën e Ohrit janë hospitalizuar 45 të infektuar me Kovid-19, në Prilep 19, Gostivar 18, Strugë 21, Strumicë 23, Koçan 7, Kërçovë 8, Kavadar 24, Gjevgjeli 4, kurse në Dibër 13 persona pozitiv dhe të dyshuar me koronavirus” kanë njoftuar nga Ministria e Shëndetësisë.

Postime të ngjashme

Ali Ahmeti për herë të parë në Meçkin Kamen

R Zh

Edhe 20 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit, gjuha shqipe ende nuk gjen zbatim të plotë

R Zh

“Nuk ka dhe nuk duhet të ketë alternativë tjetër pos BE-së”

Z H

Bullgaria e zhgënjyer me rezolutën e miratuar në Shkup

Z H

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Z H

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...